تفاوت بین عطر مردانه و عطر زنانه

نوشته شده توسط momene 1398/01/09 21:11:08 0 نظرات

تفاوت بین عطر مردانه و عطر زنانه

 

خصوصیات عطر مردانه:

عطرهای مردانه اصولا چه شاخصه هایی دارند؟

آیا نقاط تمایزی بین عطرمردانه و عطر زنانه آن وجود دارد؟

آیا بانوان هم می توانند از عطر مردانه استفاده کنند؟

این ها سوالاتی است که معمولا در برخورد با بحث خصوصیات عطر مردانه با آن مواجه میشویم. اما پاسخ این سوالات چیست؟

تا حدود یک قرن پیش جوامع مختلف هیچ تمایزی بین عطر مردانه  و زنانه قاعل نبود و هر کس با توجه به سلیقه شخصی اش از روایح مختلف استفاده می کرد. اما این تمایز رفته رفته  رنگ بیشتری گرفت و این نقاط  به صورت کاملا علمی مورد بررسی قرار می گیرد .

 

 

 

 

که در واقع با توجه به زخیم بودن، پر مو بودن و عدم لطافت نسبت به بانوان، عطر مردانه متناسب با آن ساخته شده است.

--عطر مردانه اصولا دارای شاخصه هایی چون تلخی، تندی می باشد که اصلی ترین شاخصه آن نسبت به نمونه زنانه اش تلقی می شود. و در آن خبری از رایحه با بوی مثلا گل نیست.

--یکی دیگر از نقاط تمایز عطر مردانه در غلظت آن می باشد که معمولا با غلظت کمتری نسبت به نمونه زنانه آن یعنی به صورت (ادو تویت) ارائه میشود. این موضوع هم در قیمت عطر مردانه   تاثیر گذار نمی باشد و مانند رایحه های زنانه، برند و کیفیت عطر مردانه مشخص کنند قیمت آن میباشد.

 و در آخر بعد روانی جامعه و انتظاری که از عطر مردانه به عنوان رایحه ای معمولا ادویه ای، میوه ای یاد می شود.

 

خصوصیات عطر زنانه:

1-در ابتدایی ترین شاخصه می توان به نوع پوست بانوان و عکس العمل آن نسبت به عطر زنانه اشاره نمود. و تاکید بر این موضوع که با توجه به لطافت پوست بانوان عکس العمل عطر زنانه متفاوت نسبت به نمونه مردانه آن می باشد.

2-بعد روحی روانی جامعه نسبت به رایحه عطر زنانه، و انتظاری که از رایحه عطرهای زنانه به عنوان رایحه ای لطیف مانند روایح گلی و شیرین میرود.

3-غلظت عطر زنانه که معمولا به صورت ( ادو پارفوم) ارائه میشود و قاعدتا ماندگارتر و قابل استشمام تر از نمونه های مردانه آن است.البته باید در نظر داشت که این موضوع معمولا تفاوتی در  قیمت عطر زنانه ایجاد نمیکند و در اصل قیمت عطر زنانه  با توجه به برند و کیفیت آن متغیر می باشد.

ارسال یک نظر

Loading...
Loading...